Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

1984 yılında fındık sektöründe küçük bir işletme olarak iş dünyasına katılan, toprak ve doğadan kazandığını yine toprak ve doğanın yok olmaması adına, çevreci ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımı misyon edinen Oltan Köleoğlu Enerji; 2014 yılında enerji sektörüne adım atmıştır.

Firmamız yerel ve yenilenebilir enerji kaynakları alanındaki çalışmalarını, gerek çevreci teknoloji yatırımları, gerekse sosyal faydayı da her sürecinde göz önünde bulunduran işletme modeli ile büyük bir özveriyle sürdürürken, elde ettiği başarılarla, yerli ve milli üretim alanında da rakiplerini geride bırakmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Genç ve uzman kadrosu ile başarılı işlere imza atan şirketimiz, yenilenen vizyonu ile yeni yatırımları da hayata geçirmeye devam etmektedir.

2018 yılında Çorum Mecitözü İlçesinde 5 MW, 2020 yılında Afyonkarahisar Çay İlçesinde 27 MW, 2021 yılında Samsun Çarşamba İlçesinde 27 MW ve 2022 yılında Karaman Merkez’ de 40 MW Biyokütle Enerji Tesisi Projelerini tamamlayarak devreye alan firmamız; bu yatırımlarla toplamda 100 MW ile Türkiye’nin en büyük Biyokütle Enerji Santrali yatırımı yapan firma ünvanına kavuşmuştur. Ülkemizin değerlendirilmeyen tarımsal ve orman ürünleri atıklarını elektrik enerjisine dönüştürerek, ithalatımızın en büyük kalemi olan enerji alanında ülke ekonomimize katma değer üretmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Çevresel ve sosyal sorumluluklarının da farkında olan Oltan Köleoğlu Enerji, Biyokütle Enerji Üretimi alanında söz sahibi bir firma olma yolunda ilerlerken, sürdürülebilirlik ana gündem maddesi ile tüm faaliyetlerini, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda, yürütmektedir.

Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve paydaşlarımızla güven ve saygı çerçevesinde çalışmayı temel prensip olarak benimseyen firmamız, bağlı olduğu etik değerler doğrultusunda her geçen gün daha da ileriye gidecektir.

Var olduğu her alanda büyük başarılara imza atmayı hedefleyen firmamız, ülkemiz ve dünyamız için değer üretmeye, yeni istihdamlar yaratıp hayatlara dokunmaya devam edecektir.

Tüm Oltan Köleoğlu Enerji çalışanlarını, iş ortaklarımızı ve tüm paydaşlarımızı sevgiyle selamlar, dünyanın en büyük hazinesi olan doğal kaynakları, yeni teknoloji sistemleri kullanarak, uzman ellerde yeniden enerjiye dönüştürülmesi yolunda bizimle birlikte yürüdükleri, hayatlara anlamlı dokunuşlar yapmamıza destek oldukları için bir kez daha teşekkür ederim.

Ertuğrul Doğan